Danish winter

O nás

Když jsme v Odense roku 1978 zakládali firmu Scan, předsevzali jsme si, že budeme svým zákazníkům nabízet ta nejlepší kamna na dřevo na trhu. Klademe důraz především na design, inovativní technologie a snadnou obsluhu.

Nejde nám jen o teplo, ale také o dokonalý plamen, obklopený designovým hřejivým nábytkem, který se bude hodit do většiny interiérů. Pozici jedničky na trhu s kamny a krby na dřevo si Scan udržuje díky propojení dánského designu, odvážných nápadů a chytrých detailů.

Veškerá výroba probíhá v naší továrně v Dánsku, takže máme 100% kontrolu nad použitými surovinami, výrobou i finálním produktem. Díky tomu dokážeme svým zákazníkům garantovat úžasné zážitky s produkty, které vydrží mnoho let.

Dánský design

Dánsko je známé svou bohatou tradicí kvalitního designu, jejíž součástí je i Scan. Chceme, aby design našich výrobků byl celistvý a kompaktní napříč celým nabízeným sortimentem, a proto spolupracujeme výhradně s dánskými designéry. Díky tomu Scan poznáte kdykoli a kdekoli – podle čistých linií, které jsou charakteristické pro kvalitní dánský design.
K naší tradici patří také určování nových trendů a naši designéři se s chutí pouštějí do každé nové výzvy s cílem být inovativní. Výsledkem této spolupráce je široké mezinárodní uznání a mnohá ocenění za design našich řemeslných výrobků.

Inovovat a nově myslet

Topení v kamnech je pro Scan mnohem víc než jen praktická nebo estetická záležitost. Pohlížíme na naše výrobky jako na důmyslný hřejivý nábytek, který se hodí k modernímu životnímu stylu. Stále se rozvíjíme, zkoušíme různé možnosti a objevujeme nové cesty, které se nám otevírají díky kreativitě, soustředění na detaily a odvaze. Díky tomu jsme průkopníky nových přístupů jak ve snadnosti obsluhy, tak i v ochraně životního prostředí. Scan byl prvním výrobcem, který zavedl výsuvná dvířka, prosklení v úhlu 90°, detaily z hliníku a skleněné kličky u krbových vložek.

Jde o detaily

Zaměřujeme se na detaily a snažíme se, aby i ty nejmenší drobnosti měly svou „duši”. Díky našemu kritickému přístupu a neustálé honbě za dokonalostí vznikají revoluční tvary a technické inovace, které navíc budou užitečné pro naše zákazníky. Propojili jsme funkčnost s designem například tak, že jsme do designu krbových vložek integrovali kličku dvířek, která se při topení nepřehřívá. Chladná klička je jedním z mnoha příkladů toho, čemu říkáme “smooth finish”.

Váš nový plamen

Užít si teplo a pokochat se pohledem na dokonalé plameny – to je dokonalý požitek a nejlepší způsob relaxace. Proto se při konstruování kamen a krbových vložek vždy zaměřujeme také na to, aby topeniště vytvořilo co nejkrásnější plameny a poskytlo ten nejlepší výhled na oheň.

Scan ve světě

Scan A/S patří norské společnosti Jøtul AS. Jøtul Group je jedním z největších světových výrobců kamen a krbů na dřevo s distribuční sítí a dceřinými firmami po celém světě.